Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Informacja o przystąpieniu do realizacji projektu partnerskiego pn. Domy Dziennego Pobytu „Radość w codzienności” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027

Zgodnie z dyspozycją art. 39 ust. 8 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 (Dz. U. z 2022 r. poz. 1079, z 2024 r. poz. 1717), w związku z art. 4, art. 5 ust. 1 i art. 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), Gmina Sadki informuje o przystąpieniu do realizacji projektu pn. Domy Dziennego Pobytu „Radość w codzienności”, nr projektu: FEKP.08.24-IZ.00-0057/24, nr naboru: FEKP.08.20-IZ.00-153/24, Priorytetu 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działania 08.24 Usługi społeczne i zdrowotne, programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

Planowany okres realizacji projektu: 01.05.2025 - 31.10.2027

Uzasadnienie przyczyn przystąpienia do realizacji projektu:
Projekt zakłada utworzenie i funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy (DDP) w gminach: Dobrzyń nad Wisłą, Wielgie, Ciechocin, Koneck i Sadki. Projekt odpowiada na istotne potrzeby społeczne mieszkańców tych gmin, w szczególności osób starszych i osób z niepełnosprawnościami, które doświadczają wykluczenia społecznego i ograniczonego dostępu do usług opiekuńczych oraz wsparcia środowiskowego.

Celem projektu jest poprawa jakości życia osób starszych i niesamodzielnych poprzez zapewnienie im profesjonalnych, kompleksowych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb usług opiekuńczych, terapeutycznych, psychologicznych oraz transportowych. Projekt przyczyni się do zwiększenia integracji społecznej, przeciwdziałania marginalizacji, a także poprawy stanu psychofizycznego uczestników.

Uzasadnienie przystąpienia do partnerstwa:
Partner Wiodący – Zofia Pachnik, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą – posiada doświadczenie w realizacji przedsięwzięć o charakterze społecznym i aktywizacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami. Posiada odpowiednie zaplecze organizacyjne i zasoby niezbędne do koordynacji działań projektowych oraz budowania partnerstw lokalnych.

Partnerstwo w ramach projektu opiera się na wspólnej misji wzmocnienia systemu usług społecznych w regionie oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Zaangażowanie gmin oraz lokalnych instytucji (m.in. GOPS, organizacji społecznych) zapewnia znajomość lokalnych uwarunkowań oraz umożliwia skuteczne dotarcie do osób najbardziej potrzebujących wsparcia. Wspólna realizacja projektu sprzyja synergii działań, zwiększa skuteczność interwencji społecznych i pozwala na lepsze dostosowanie oferty do specyfiki i potrzeb mieszkańców każdej z gmin.

Partner wiodący: Zofia Pachnik

Partnerzy: Gmina Dobrzyń nad Wisłą, Gmina Wielgie, Gmina Ciechocin, Gmina Koneck i Gmina SadkiPDFInformacja o przystąpieniu do realizacji projektu partnerskiego gmina Sadki BIP.pdf (218,47KB)

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego